Özgün Ersoy

      28 Nisan 1989'da Ankara'da doğdu. Müziğe 10 yaşında piyano enstrümanıyla başladı. 2003-2004 yıllarında Prof. Dr. Ülkü ÖZGÜR ve Öğr. Gör. Itır ESKİOĞLU'ndan ders aldı. 2004 yılında Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ni 3.lükle kazandı.

     Çalışmalarına Güneş APAYDIN, Siracettin ŞİMŞEK, Öğr.Gör.Dr. Oya AKYILDIZ ve Öğr. Gör. Gülnara AZİZOVA ile devam etti. Aynı zamanda keman eğitimini de Öğr.Gör.Dr. İlknur ÖZAL GÖNCÜ ile sürdürdü. Pek çok yurtiçi ve yurtdışı konser faaliyetinde yer aldı, resitaller verdi. Orkestra ve koro alanında sertifikalar aldı.

     2008 yılında Gazi Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı'nı kazandı. Piyano eğitimine Doç. Dr. Şehnaz ERTEM ile devam etti. Prof. Dr. Ülkü ÖZGÜR ile armoni-solfej; Prof. Dr. Şeyda ÇİLDEN ile keman eğitimini sürdürdü. Koro ve orkestra alanında pek çok konser faaliyetinde bulundu. Piyano dalında ise resital verdi ve okul orkestrası ile solo konçerto seslendirdi.

     2010-12 yıllarında Hayal Sahnesi Sanat Kursu'nda piyano ve keman eğitmenliği yaptı. 2012 yılında mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı yüksek lisans programını kazandı. Yrd.Doç.Dr. Şebnem YILDIRIM ORHAN ve Öğr. Gör. Şinasi ÇİLDEN ile birlikte oda müziği alanında piyano eşliği yapmak üzere konserler verdi. Aynı yıl TAB Sanat Akademi'de piyano ve keman eğitmenliğine başladı. Ömür UYANIK, Tacettin UYANIK ve Tunç ÖZŞAKAR'la çalıştı.

     2010-2015 yılları arasında London College of Music sertifika programına pek çok öğrenci hazırladı ve %100 başarı elde etti. 2013 yılında Milli Eğitim Vakfı Koleji Lise Bölümü'nde müzik öğretmenliğine başladı. 2 yıl çalıştıktan sonra KÖK Müzik Akademi'yi kurdu. 2015 Eylül ayında AST (Ankara Sanat Tiyatrosu) ' na Azizname oyununda çalmak üzere girdi. Halen piyano ve keman çalışmalarına devam etmekte; çeşitli konser ve albüm projelerinde yer almaktadır.