Mustafa Bilgin

 

1980 yılında Ankara'da doğdu. 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü'nde, ardından 2001 yılında burslu olarak Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde öğrenim görmeye hak kazandı. 

2005 yılında, fakülteden mezuniyeti sonrasında Ay Yapım'da Tatil Anlayışı isimli programda kameraman ve sunucu olarak çalıştı. 

2006 yılında Kadir Köymen'in Film Okulu Projesinde yer aldı. Yönetmenin Cıdık, Tatil Anlayışı, Şayin gibi kısa filmlerinde oynadı. Aynı sene Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü'nde yüksek lisans programında öğrenime başladı. 

2009 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu'na girdi. Erdinç Doğan'ın yazıp yönettiği Karpuzun İçindeki Masal, Hakan Güven'in yazıp yönettiği Kırmızı Başlıksız Kurt'ta rol aldı ve Bülent Usta'nın yazdığı Giderayak isimli oyunda Sabit Yolcu isimli karakteri canlandırdı. 

2011 yılında Avrupa Gençlik Müzesi isimli AB projesinde Atina'da 3 performans gerçekleştirdi.  

Tiyatronun yanı sıra müzik alanında da çalışmaktadır. Bir Şekilde ve Evreka isimli gruplarla şenlik, festival ve eğlence organizasyonlarında yer almış, çeşitli barlarda müzisyen olarak çalışmış ve sokak müziği yapmıştır.

2012 yılından bu yana Evreka adlı grup ile müzik yaşantısını sürdürmekte ve 2009 yılından bu yana Ankara Sanat Tiyatrosu'nda çeşitli oyunlarda yer almaktadır.